A- A A+

Wydział Fizyki i Astronomii

Adres

Wydział Fizyki i Astronomii

ul. Prof. Z. Szafrana 4a

65-516 Zielona Góra

tel.: 68 328 28 78

fax: 68 328 28 80

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla studentów

 Informuję, że zgodnie z § 6 ust. 2 Zarządzenia Rektora nr 126 w sprawie organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 wszystkie zajęcia na kierunkach fizyka, fizyka medyczna oraz astronomia bedą prowadzone bezpośrednio na terenie Uczelni.

Dziekan Wydzialu Fizyki i Astronomii UZ
prof. dr hab. Andrzej Drzewiński

 

MOST - rekrutacja na semestr zimowy

 


 

 

Nasi partnerzy w programie Erasmus+

Biuro Karier

Wydział Fizyki i Astronomii zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, 18 listopada o godz. 17:00, na wykład prof. dr hab. Andrzeja Drzewińskiego pt. O siłach bezwładności, które działają, ale ich nie ma.

Podczas wykładu zostaną przedstawione – w sposób przyjazny dla słuchacza – współczesne poglądy na zjawisko ruchu. Zostaną omówione siły pozorne działające w układach poddanych przyspieszeniu, jak siła odśrodkowa, czy siła Coriolisa wsparte ilustracjami z codziennego życia. Szczególna uwaga zostanie poświęcona układom obracającym się, m.in. w kontekście wytwarzania tzw. sztucznej grawitacji.

Wykład prowadzony będzie w systemie on-line z zastosowaniem platformy Google meet/Google Clasroom.

Na wykład można zapisać się poprzez formularz, który dostępny jest na stronie http://www.bp.uz.zgora.pl/z-szerszej-perspektywy-wyklady-dla-nauczycieli/