A- A A+

Wydział Fizyki i Astronomii

Adres

Wydział Fizyki i Astronomii

ul. Prof. Z. Szafrana 4a

65-516 Zielona Góra

tel.: 68 328 28 78

fax: 68 328 28 80

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla studentów

 Informuję, że zgodnie z § 6 ust. 2 Zarządzenia Rektora nr 126 w sprawie organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 wszystkie zajęcia na kierunkach fizyka, fizyka medyczna oraz astronomia bedą prowadzone bezpośrednio na terenie Uczelni.

Dziekan Wydzialu Fizyki i Astronomii UZ
prof. dr hab. Andrzej Drzewiński

 

MOST - rekrutacja na semestr zimowy

 


 

 

Nasi partnerzy w programie Erasmus+

Biuro Karier

nobelW czwartek 25 listopada o godz. 17:00 , odbędzie się wykład prof. dr. hab. Andrzeja Drzewińskiego pt. "Co jest prostego w układach złożonych, czyli nagroda Nobla z fizyki 2021"

Wszystkie złożone systemy składają się z wielu wzajemnie oddziałujących części, często znacznie różniących się od siebie. Co więcej, ich zachowaniem nieraz rządzi przypadek, bądź chaos, co sprawia, że ich matematyczny opis jest niezwykle trudny.
Tegoroczni Laureaci przyczynili się do znaczącego pogłębienia naszej wiedzy na temat takich układów - Manabe i Hasselmann byli pionierami w tworzeniu modeli
klimatycznych, zaś Parisi wykazał istnienie ukrytego porządku w zachowaniu układów pozornie chaotycznych, takich jak np. stopy metaliczne. Warto dodać, że wyniki badań tegorocznych noblistów miały istotny wpływ na liczne, nie zawsze powiązane ze sobą dziedziny nauki, jak biologia, informatyka, ekonomia czy nauki społeczne. O tym, jak co roku, będzie można posłuchać podczas wykładu prezentowanego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Wykład prowadzony będzie w systemie on-line z zastosowaniem platformy Google meet/Google Clasroom.
Osoby, które chcą wziąć udział w wykładach muszą posiadać konto Google (*@gmail.com).

Na wykład będzie można zapisywać się do 24 listopada poprzez formularz, który dostępny jest na stronie https://forms.gle/PgtDMTgLjqcM3VBX7