A- A A+

Wydział Fizyki i Astronomii

Adres

Wydział Fizyki i Astronomii

ul. Prof. Z. Szafrana 4a

65-516 Zielona Góra

tel.: 68 328 28 78

fax: 68 328 28 80

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla studentów

 Informuję, że zgodnie z § 6 ust. 2 Zarządzenia Rektora nr 126 w sprawie organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 wszystkie zajęcia na kierunkach fizyka, fizyka medyczna oraz astronomia bedą prowadzone bezpośrednio na terenie Uczelni.

Dziekan Wydzialu Fizyki i Astronomii UZ
prof. dr hab. Andrzej Drzewiński

 

MOST - rekrutacja na semestr zimowy

 


 

 

Nasi partnerzy w programie Erasmus+

Biuro Karier

Astronomia w twoim domuWydział Fizyki i Astronomii  zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, 09 grudnia o godz. 17:00, na wykład dr Karoliny Rożko pt. „Astronomia w twoim domu”.

Podczas wykładu zostaną przedstawione astronomiczne projekty, w których może wziąć udział każdy w swoim domu. Omówione zostaną projekty dostępne na platformie Zooniverse, takie jak Galaxy zoo oraz Planet Hunters. Zaprezentowana zostanie również strona, na której można nauczyć się tworzyć astronomiczne zdjęcia przez złożenie zdjęć obiektów wykonanych w trzech filtrach R, G i B.

Wykład prowadzony będzie w systemie on-line z zastosowaniem platformy Google meet/Google Clasroom.

Na wykład można zapisać się poprzez formularz, który dostępny jest na stronie http://www.bp.uz.zgora.pl/z-szerszej-perspektywy-wyklady-dla-nauczycieli/