A- A A+

Wydział Fizyki i Astronomii

Adres

Wydział Fizyki i Astronomii

ul. Prof. Z. Szafrana 4a

65-516 Zielona Góra

tel.: 68 328 28 78

fax: 68 328 28 80

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla studentów

Informacja o zajęciach, które nie mogą być  zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość: (aktualizacja)
Fizyka
Fizyka medyczna
Astronomia

MOST - rekrutacja na semestr zimowy

 


 

 

Nasi partnerzy w programie Erasmus+

Biuro Karier

Witaj Przyszły Magistrze.
Masz już  tytuł zawodowy  licencjata  lub inżyniera? Przyjdź do nas na studia stacjonarne  II stopnia na kierunku fizyka. Po ich ukończeniu uzyskasz tytuł magistra fizyki. Jakie specjalności oferujemy?

Może z utęsknieniem zerkasz w niebo i myślisz o astronomii ale obawiasz się, że po niej nie znajdziesz pracy? Pomyśleliśmy o tym tworząc specjalność astrofizyka komputerowa. W  trakcie studiów  będziesz mógł  nie tylko pogłębiać swoją wiedzę astronomiczną ale szczegółowo zapoznasz  się z metodami komputerowymi poszukiwanymi na rynku pracy.  Czytaj więcej o studiach na  astrofizyce komputerowej.

Interesuje Cię fizyka i lubisz pracować z komputerem? W ramach specjalności fizyka komputerowa nie tylko uzyskasz gruntowną wiedzę z  fizyki klasycznej i fizyki współczesnej ale również  zapoznamy Cię z zastosowaniami informatyki we współczesnej nauce, technice i przemyśle. W trakcie studiów nauczysz się opisywania, modelowania i wykonywania symulacji komputerowych zjawisk fizycznych, interpretacji, przetwarzania i analizy danych oraz zapoznasz się z technikami współpracy komputera z aparaturą badawczą i pomiarową.Czytaj więcej o studiach na Fizyce komputerowej.

Jeśli fascynuje Cię to, że zjawiska fizyczne dają się opisywać językiem matematycznym od makrokosmosu rządzonego prawami ogólnej teorii względności aż do  kwantowego mikroświata, pomyśl o fizyce teoretycznej.  Zobaczysz jak to co obserwują fizycy w swoich eksperymentach uzyskuje interpretację i daje się przewidywać  w ramach różnych teorii fizycznych. Przy okazji doświadczysz jak różnorodne  metody matematyczne stają się posłusznymi narzędziami w Twoich rękach.

Jakie czynniki wpływają na wyniki rekrutacji? Kandydaci na studia przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej sporządzonej na podstawie punktacji, w której uwzględnia się:
 - wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu,
 - zgodność albo pokrewieństwo kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia.

Jako kryterium dodatkowe brana jest pod uwagę liczba punktów za przeliczoną ocenę z egzaminu dyplomowego. Kierunek ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia jest:
 - zgodny, gdy jest to ten sam kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia (z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera lub równorzędnym),
 - pokrewny, gdy jest to kierunek:  astronomia, elektrotechnika, fizyka techniczna, informatyka, matematyka.

Procedura rekrutacyjna: wykaz dokumentów, które należy złożyć, aby zostać dopuszczonym do postępowania kwalifikacyjnego, terminy oraz wysokość opłaty rekrutacyjnej podane są na stronie rekrutacji UZ.

Jeśli masz pytania: pisz  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoń +68 328 28 78, a jeśli jesteś w Zielonej Górze przyjdź do nas

Dziekanat Wydziału Fizyki i Astronomii
Uniwersytet Zielonogórski
ul. Prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
CZEKAMY NA CIEBIE!