A- A A+

Wydział Fizyki i Astronomii

Adres

Wydział Fizyki i Astronomii

ul. Prof. Z. Szafrana 4a

65-516 Zielona Góra

tel.: 68 328 28 78

fax: 68 328 28 80

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla studentów

 Informuję, że zgodnie z § 6 ust. 2 Zarządzenia Rektora nr 126 w sprawie organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 związanej z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 wszystkie zajęcia na kierunkach fizyka, fizyka medyczna oraz astronomia bedą prowadzone bezpośrednio na terenie Uczelni.

Dziekan Wydzialu Fizyki i Astronomii UZ
prof. dr hab. Andrzej Drzewiński

 

MOST - rekrutacja na semestr zimowy

 


 

 

Nasi partnerzy w programie Erasmus+

Biuro Karier

Witaj Przyszły Magistrze.
Masz już  tytuł zawodowy  licencjata  lub inżyniera? Przyjdź do nas na studia stacjonarne  II stopnia na kierunku fizyka. Po ich ukończeniu uzyskasz tytuł magistra fizyki. Jakie specjalności oferujemy?

Może z utęsknieniem zerkasz w niebo i myślisz o astronomii ale obawiasz się, że po niej nie znajdziesz pracy? Pomyśleliśmy o tym tworząc specjalność astrofizyka komputerowa. W  trakcie studiów  będziesz mógł  nie tylko pogłębiać swoją wiedzę astronomiczną ale szczegółowo zapoznasz  się z metodami komputerowymi poszukiwanymi na rynku pracy.  Czytaj więcej o studiach na  astrofizyce komputerowej. narzędzia astrofizyki

Interesuje Cię fizyka i lubisz pracować z komputerem? W ramach specjalności fizyka komputerowa nie tylko uzyskasz gruntowną wiedzę z  fizyki klasycznej i fizyki współczesnej ale również  zapoznamy Cię z zastosowaniami informatyki we współczesnej nauce, technice i przemyśle. W trakcie studiów nauczysz się opisywania, modelowania i wykonywania symulacji komputerowych zjawisk fizycznych, interpretacji, przetwarzania i analizy danych oraz zapoznasz się z technikami współpracy komputera z aparaturą badawczą i pomiarową.Czytaj więcej o studiach na Fizyce komputerowej.

wizualizacja obliczeń

Jeśli fascynuje Cię to, że zjawiska fizyczne dają się opisywać językiem matematycznym od makrokosmosu rządzonego prawami ogólnej teorii względności aż do  kwantowego mikroświata, pomyśl o fizyce teoretycznej.  Zobaczysz jak to co obserwują fizycy w swoich eksperymentach uzyskuje interpretację i daje się przewidywać  w ramach różnych teorii fizycznych. Przy okazji doświadczysz jak różnorodne  metody matematyczne stają się posłusznymi narzędziami w Twoich rękach.

tablica z obliczeniami
 Aby odpowiedzieć na potrzeby regionalnego rynku pracy, na Wydziale podjęto kilka lat temu kształcenie studentów drugiego stopnia w ramach kierunku fizyka na specjalności fizyka medyczna. Ponieważ Wydział podjął i rozwija bliską współpracę ze Szpitalem Uniwersyteckim imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze nasi studenci podczas praktyk mają możliwość zapoznania się z warunkami pracy w szpitalu oraz mają dostęp do najnowszej aparatury diagnostycznej oraz terapeutycznej, czemu towarzyszy temu olbrzymie zaangażowanie podczas zajęć pracowników szpitala  szpital

Jakie czynniki wpływają na wyniki rekrutacji? Kandydaci na studia przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej sporządzonej na podstawie punktacji, w której uwzględnia się:
 - wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu,
 - zgodność albo pokrewieństwo kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia.

Jako kryterium dodatkowe brana jest pod uwagę liczba punktów za przeliczoną ocenę z egzaminu dyplomowego. Kierunek ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia jest:
 - zgodny, gdy jest to ten sam kierunek ukończonych studiów pierwszego stopnia (z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera lub równorzędnym),
 - pokrewny, gdy jest to kierunek:  astronomia, elektrotechnika, fizyka techniczna, informatyka, matematyka.

Procedura rekrutacyjna: wykaz dokumentów, które należy złożyć, aby zostać dopuszczonym do postępowania kwalifikacyjnego, terminy oraz wysokość opłaty rekrutacyjnej podane są na stronie rekrutacji UZ.

Jeśli masz pytania: pisz  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoń +68 328 28 78, a jeśli jesteś w Zielonej Górze przyjdź do nas

Dziekanat Wydziału Fizyki i Astronomii
Uniwersytet Zielonogórski
ul. Prof. Z. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
CZEKAMY NA CIEBIE!

Kalendarz naboru wniosków grantowych

Kalendarz naboru wniosków grantowych

Współpraca naukowa Wydziału w latach 2016-2020

Kalendarz wiadomości

październik 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Logowanie