A- A A+

Wydział Fizyki i Astronomii

Witamy na stronach Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Adres

Wydział Fizyki i Astronomii

ul. Prof. Z. Szafrana 4a

65-516 Zielona Góra

tel.: 68 328 28 78

fax: 68 328 28 80

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Karier

Logowanie

Motto:
Uniwersytet to wspólnota nauczycieli i uczniów
(łac. Universitas magistrorum et scholarium).


    Witam serdecznie na stronie internetowej Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie każdy odwiedzający może znaleźć podstawowe informacje o naszych działaniach.
    Mówiąc zwięźle, nasz Wydział opiera się na dwóch filarach: kształceniu studentów na wszystkich trzech stopniach nauczania (zarówno w języku polskim, jak i angielskim) oraz prowadzeniu badań naukowych na wysokim poziomie. Kształcenie opiera się na kreatywnych i innowacyjnych metodach nauczania, przygotowując kompetentnych i kompleksowo wykształconych absolwentów. Dążymy to tego, aby uzyskany dyplom miał uznanie wśród pracodawców, z czym będzie szło w parze kształtowanie pozytywnych relacji z krajowym i światowym środowiskiem naukowym oraz gospodarczym. Z kolei działalność naukowa, w znacznym stopniu finansowana ze środków grantowych, oparta o szeroką współpracę, zarówno zagraniczną, jak i krajową, owocuje licznymi publikacjami w prestiżowych czasopismach o zasięgu międzynarodowym.
    Nasze studia nie są masowe, lecz – wprost przeciwnie – zindywidualizowane, nastawione na kształcenie konkretnych osób. Kadra naukowa Wydziału zapewnia wysoki stosunek liczby samodzielnych pracowników naukowych do liczby studentów, co pozwala na podtrzymywanie tradycyjnych relacji mistrz-uczeń. Co więcej, proces kształcenia jest wspierany przez bardzo otwartych i kreatywnych adiunktów. Wydział, starając się nadążać za potrzebami rynku pracy, oprócz tradycyjnych kierunków fizyka/astronomia, w ostatnich latach wzbogacił ofertę dydaktyczną o fizykę medyczną oraz inżynierię kosmiczną. Nasi absolwenci nabywają biegłości w obsłudze aparatury oraz umiejętności analizy danych różnego pochodzenia, co pomaga im znaleźć zatrudnienie. Studia doktoranckie prowadzone na Wydziale uczą samodzielnego stawiania i rozwiązywania problemów badawczych, a zarazem umożliwiają kontakty z wieloma krajowymi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi.
    Od wielu lat Wydział aktywnie nawiązuje do starej akademickiej tradycji dzielenia się wiedzą z szeroką grupą odbiorców. Świadczy o tym jego zaangażowanie w Festiwalu Nauki corocznie organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski oraz działająca na Wydziale „Wszechnica 106”, gdzie młodzież oraz wszyscy chętni mogą uczestniczyć w wykładach popularyzujących nauki przyrodnicze. Nasi pracownicy, wspólnie z nauczycielami szkół gimnazjalnych i liceów, współpracują z uzdolnioną młodzieżą z miasta, jak i całego regionu.
    Zapraszamy do nas, tu zawsze jest miejsce na nowe pomysły!

Dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii
Uniwersytetu Zielonogórskiego
prof. dr hab. Andrzej Drzewiński

12th Workshop on Current Problems in Physics 2019 (WCPP'19)

WCPP'19
W dniach 14-17.10.2019 w Zielonej Górze odbędzie się  międzynarodowa konferencja 12th Workshop on Current Problems in Physics (WCPP'19) (http://www.if.uz.zgora.pl/~wcpp/wcpp19)

Kalendarz naboru wniosków grantowych

Kalendarz naboru wniosków grantowych

Współpraca naukowa Wydziału w latach 2013-2016

mapa

Kalendarz wiadomości

październik 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3