Pierwsze krokiPierwsze kroki

Gdy zdasz egzamin maturalny (dojrzałości) możesz ubiegać się o przyjęcie na studia I stopnia u nas na kierunkach: fizyka, fizyka techniczna – specjalność fizyka medyczna lub inżynieria kosmiczna.

 • Zapoznaj się opisami prowadzonych przez nas kierunków:
  • fizyka,
  • fizyka techniczna, specjalność: fizyka medyczna
  • inżynieria kosmiczna.
 • Jeśli jeden z nich spodobał się Tobie, zajrzyj do zakładek rekrutacja lub informacje dla kandydatów na tych stronach. Znajdziesz tam wykaz przedmiotów maturalnych, które ułatwią Tobie dostanie się na wymarzony kierunek a po zdaniu egzaminów maturalnych będziesz mógł policzyć uzyskane punkty.Ważne. Nie ma konieczności zdawania na egzaminie maturalnym egzaminów ze wszystkich wymienionych przedmiotów.
 • Kandydaci na studia są przyjmowani według kolejności na liście rankingowej sporządzonej na podstawie wyników uzyskanych na maturze (egzaminie dojrzałości).
 • Wykaz dokumentów, które należy złożyć, aby zostać dopuszczonym do postępowania kwalifikacyjnego, terminy oraz wysokość opłaty rekrutacyjnej podane są na głównej stronie rekrutacji na UZ.
 • Kandydat na studia musi się zarejestrować przy pomocy systemu Rejestracji Elektronicznej. Rejestracja rozpocznie się od 1 czerwca 2014. Nie przegap terminów – patrz na terminarz poniżej!

Jeżeli jesteś absolwentem jakiejkolwiek uczelni wyższej (z tytułem zawodowym  licencjata lub  inżyniera)  możesz ubiegać się o przyjęcie na studia II stopniaSTUDIA STACJONARNE DRUGIEGO STOPNIA NA KIERUNKU FIZYKA 2-LETNIE, KOŃCZĄCE SIĘ TYTUŁEM MAGISTRA. Jeśli masz stopień magistra możesz rozpocząć u nas studia III stopnia (doktoranckie)STUDIA STACJONARNE TRZECIEGO STOPNIA  4-LETNIE, KOŃCZĄCE SIĘ STOPNIEM DOKTORA NAUK FIZYCZNYCH, zobacz również tutaj.TERMINARZ:Studia stacjonarne I stopniaI  NABÓR

II  NABÓR

III  NABÓR

Studia stacjonarne II stopnia I  NABÓR

II  NABÓR

Studia stacjonarne III stopniaI  NABÓR

W przypadku niewypełnienia planowanych limitów przyjęć, przewiduje się przeprowadzenie dodatkowego postępowania rekrutacyjnego (II NABÓR, III NABÓR), przy czym – dodatkowe postępowanie może nie być przeprowadzone na kierunkach, na których liczba przyjętych przekroczy 80% planowanego limitu przyjęć na studia.

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na kierunkach:

Jeśli masz pytania:pisz  na adres I.Borowczak@wfa.uz.zgora.pl lub dzwoń +68 328 28 78a jeśli jesteś w Zielonej Górze przyjdź do nas

Dziekanat Wydziału Fizyki i AstronomiiUniwersytet Zielonogórskiul. Prof. Z. Szafrana 4a65-516 Zielona GóraCZEKAMY NA CIEBIE!

Nazwa użytkownika